loader
Legalne MP3 i filmy

Jak ściągnąć plik z YouTube'a?

YouTube to jeden z najbardziej popularnych serwisów internetowych dzisiejszych czasów. Umożliwia bezpłatne odtwarzanie, umieszczanie a także ocenianie czy komentowanie filmów. YouTube to platforma, z której mnóstwo użytkowników Internetu, korzysta każdego dnia. Wielu internautów zastanawia się czy jest jakaś szybka i prosta metoda, na pobieranie plików z YouTube’a. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, które mogą to ułatwić.

Wszystkie filmy w YouTube są zabezpieczone prawem autorskim, dlatego istnieją pewne reguły, o których każdy użytkownik Internetu powinien pamiętać. Czasem, opcja ściągnięcia pojawia się przy filmie, jednak jest to zdecydowana rzadkość. Ponad 90% wideo, można obejrzeć tylko za pomocą przeglądarki, jednak Internet przedstawia nam bardzo dużo sposobów, jak to obejść i bez trudu ściągnąć film.

Pobieranie filmów z YouTube nie jest specjalnie trudne. Często da się to zrobić, wykorzystując odpowiednie strony internetowe lub programy, które należy zainstalować na komputerze. Wiele witryn internetowych proponuje nam wyjątkowo proste rozwiązanie – kopiujemy adres URL filmu, wklejamy w odpowiednie miejsce na stronie i naciskamy przycisk Download. Strony tego typu oferują wiele dodatkowych opcji, takich jak wybór formatu (MP3, M4A, 3GP) czy rozdzielczości, nawet do 720p. Przykładami takich portali są „KeepVid” czy „Tubeleecher”. W przypadku pobierania filmów, w jakości HD, warto wybrać „KeepHD”. Wymienione wyżej narzędzia są całkowicie bezpłatne i ogólnie dostępne w Internecie.

Wykorzystanie muzyki z internetu

Ciekawym odejściem od standardowych serwisów do pobierania plików z YouTube, jest aplikacja „xVideoServiceThief”. Jest ona wyjątkowo wielofunkcyjna, ponieważ jest w stanie pobierać wiele plików naraz, konwertować różne formaty (AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, MP4, 3GP, MP3) a także daje możliwość przerywania lub wznawiania pobrań w każdej chwili. Aplikacja ta pomimo wielu funkcji, które posiada jest bardzo prosta w użyciu. Została tak skonstruowana, aby z jej obsługą mógł poradzić sobie dosłownie każdy użytkownik.

Pobieranie przy pomocy przeglądarki

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatku do przeglądarki. Wiele popularnych przeglądarek ma do zaoferowania dodatki, które pozwalają ściągać dowolne pliki w wielu formatach, już za pomocą jednego kliknięcia. Takim przykładem jest dodatek "1-Click YouTube Video Download", proponowany przez przeglądarkę Mozilla Firefox lub "YouTube Downloader"- proponowany przez Operę. W obu przypadkach wystarczy kliknąć jeden przycisk. W przypadku Google Chrome, nakładka "Video Downloader professional" także umożliwia pobieranie wielu filmów, jednak nie obsługuje ona serwisu YouTube, ze względu na blokadę, którą zastosowało Google.

Pobieranie a zgodność z prawem

Prawo autorskie w Polsce, mówi, że z rozpowszechnionego już dzieła, może korzystać każdy bez zgody twórcy, ale wyłącznie w zakresie własnym. Oznacza to, że prawo pozwala, aby dany plik z serwisu YouTube zapisać na swoim komputerze i udostępniać swoim najbliższym, rodzinie czy przyjaciołom. Nie można jednak czerpać z takiego pliku korzyści finansowych np. udostępniać go za opłatą, sprzedawać oraz rozpowszechniać na serwisach typu p2p. Takie zachowanie jest jednoznaczne, ze złamaniem praw autorskich.