loader
Konwerter MP3

Konwerter MP3 z YouTube

Ściąganie muzyki z YouTube

W dzisiejszych czasach większość ludzi słucha muzyki w internecie, czy to korzystając z YouTube, z internetowego radia lub innych stron z muzyką. Na co dzień większość z nas korzysta również z takich serwisów jak np. SoundCloud, gdzie można obcować ze społecznością i fanami danego zespołu lub wykonawcy. Wciąż jednak wiele ludzi preferuje pobieranie muzyki z internetu i przechowywanie jej na komputerze lub telefonie, tak aby mieć do niej zawsze dostęp. Jest to opcja szczególnie preferowana przez osoby, które mają problemy z dostępem do internetu lub jego szybkością. Jak więc można pobrać ulubioną muzykę z internetu?

Konwerter MP3 z YouTube – na stronie

Bardzo prostym i dość popularnym sposobem na pobranie muzyki z YouTube jest użycie konwertera mp3. Pozwala on nam zapisać na dysku komputera plik mp3 lub plik wideo pochodzący z tego serwisu. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie jego prostota i szybkość całej procedury. Wystarczy bowiem znaleźć na YouTube muzykę, która nas interesuje, skopiować link, a następnie wkleić go do konwertera. Następnie musimy wybrać odpowiedni format zapisu pliku i po konwersji pobrać gotowy plik wprost na dysk. Wadą tej metody może być natomiast fakt, że z powodu dużego oblężenia strony konwertera, czasem może być ona niedostępna.

Konwerter MP3 z YouTube – program

Kolejną metodą na pobranie ulubionej muzyki z internetu jest zainstalowanie specjalnego programu do ściągania muzyki. Jego zaletą jest to, że działa on przez cały czas, jednak na początku musimy poświęcić trochę czasu na jego zainstalowanie.

Internetowy konwerter mp3

Samo korzystanie z programu jest praktycznie identyczne z poprzednim sposobem, z jedną różnicą: tutaj tylko raz, na początku definiujemy interesujący nas format zapisu oraz jego docelowe miejsce, które w tym przypadku nie musi być folderem przechowującym inne pobierane pliki.

Przetwornik MP3 z YouTube – wtyczka

Innym sposobem jest natomiast zainstalowanie w swojej przeglądarce specjalnej wtyczki umożliwiającej zapis muzyki na dysku komputera. Należy jednak pamiętać, że sposób ten nie zawsze będzie działał na wszystkie ściągane formaty plików. Wszystko to zależy bowiem od konkretnej zainstalowanej wtyczki, której instalacja jest prosta i intuicyjna. Jak natomiast można korzystać z takiej wtyczki? Otóż po jej zainstalowaniu w naszej przeglądarce pojawi się ikona wtyczki. Oglądając na YouTube wybrany teledysk, wystarczy że klikniemy w tą ikonkę, aby przejść do procesu pobierania muzyki. W tym wypadku także możemy zwykle docelowe miejsce pobrania pliku oraz interesujący nas format. Przy częstym korzystaniu z tego rozwiązania, docenimy ile czasu potrafi to zaoszczędzić.

Wybór konwertera

Tak naprawdę, jeśli chodzi nam tylko o to, aby zapisać swoją ulubioną muzykę odsłuchiwaną dotąd na YouTube na dysku, wystarczy nam tak naprawdę dowolny konwerter. Każdy dostępny spełni swoje zadanie, a różnice pomiędzy poszczególnymi konwerterami wydają się być kosmetyczne. Jeżeli lubimy korzystać z konwertera na stronie, z pewnością będziemy zadowoleni z takiego sposobu. Jeśli natomiast zajmuje to zbyt wiele czasu, warto w takim wypadku zainstalować w przeglądarce wtyczkę, która łatwo i szybko przeprowadzi proces pobierania, a my będziemy mogli dowolnie wykorzystać zaoszczędzony w ten sposób czas.