loader
Legalne MP3 i filmy

Jak legalnie pobrać wideo z YouTube na komputer?

Oglądanie filmów na YouTube jest bardzo popularne i coraz częściej zastępuje oglądanie serialu czy telewizji. Serwis YouTube pozwala na linkowanie, wyświetlanie i przesyłanie filmów w nim umieszczonych bez żadnych opłat. Jednak brakuje jednej z opcji - zapisywania filmów z YouTube. Mimo to można skorzystać ze sposobu, który umożliwi zapis filmu z YouTube na dysku. Jaki to sposób?

Zanim rozpocznie się cały proces pobierania i zapisywania filmu z YouTube należy sobie uświadomić, że pobieranie oraz zapisywanie treści z YouTube jest całkowicie legalne oraz dopuszczalne z uwagi na polskie przepisy prawne. Dozwolone jest pobieranie oraz przechowywanie dzieł, które zostały rozpowszechnione. Jednak nie można ich udostępniać - prawo tego zakazuje.

Oznacza to zatem, że jeśli jakiś film został pobrany i przechowuje się go w chmurze, nielegalne jest przesłanie linku do niego osobom trzecim. Nie bez znaczenia są także prawa autorskie. Trzeba rozważnie sprawdzać z jakiego źródła pochodzi dany film. Jeśli na YouTube pojawił się film kinowy w całości, prawdopodobnie jest on nielegalnie umieszczony w Internecie, zatem pobranie go jest również nielegalne. Podobnie sprawa wygląda z muzyką. Przedpremierowe nagrania gwiazdy na Youtube to na pewno skradzione treści, czy wyciek, który zdecydowanie nie jest tam wrzucony przez autora muzyki. Trzeba wystrzegać się tego typu materiałów, ponieważ jest to zabronione prawnie, żeby pobierać bądź rozpowszechniać takie treści.

Legalna muzyka z internetu

KeepVid to darmowy i zarazem bardzo prosty w obsłudze program, który umożliwia pobieranie plików video. Oprócz swobodnego pobierania filmów z Youtube, można także pobrać nagrania z instagrama, Facebooka czy innych mediów społecznościowych. Wystarczy wejść na wybrany film, skopiować jego adres URL, a następnie wkleić w odpowiednie miejsce na stronie i wcisnąć przycisk Download. W kolejnym kroku konieczny jest wybór formatu, w którym video zostanie pobrane, jak również rozdzielczość oraz jakość. 

Innym serwisem jest SaveMedia, który posiada dodatkowo bardzo ciekawą funkcję: wystarczy, że w pasku adresu twojej przeglądarki podmienisz domenę - ten sposób działa nie tylko z YouTube - na savemedia.com i gotowe - plik można pobrać.

Jeśli kopiowanie adresu to zbyt dużo kłopotu, zawsze można skorzystać z dodatku do przeglądarki. Dla przykładu, w Mozilla Firefox można zainstalować 1-Click YouTube Video Download. Ten dodatek umożliwia jednym kliknięciem pobranie wybranego pliku video w wybranym przez użytkownika formacie. Przeglądarka Opera jest również wyposażona w podobny dodatek do pobierania materiałów z serwisu YouTube. Nosi on nazwę  YouTube Downloader. Niestety, wszyscy, którzy używają przeglądarki Google Chrome nie mogą sobie ułatwić życia poprzez zainstalowanie stosownego dodatku, ponieważ nie został on stworzony przez Google.

Jak widać, pobieranie filmów z YouTube jest bardzo proste i wystarczy dosłownie chwila, żeby ściągnąć interesujący materiał z tego serwisu.