loader
Pobieranie z Youtube

Metody na wyodrębnienie utworów w formacie MP3 z serwisu YouTube

Szukałeś kiedyś prostego sposobu na przekonwertowanie teledysków pobranych z serwisu YouTube do formatu MP3, tak aby słuchać ulubionych utworów na swoim smartfonie? Przekonaj się, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Mogę polecić Wam kilka ciekawych usług dostępnych w Internecie, które wymagają jedynie skopiowania adresu wideo na YouTube ,aby po chwili móc już odtwarzać plik w formacie MP3 oraz zgrać go na dowolne urządzenie mobilne. Usługa jest w 100% bezpłatna, at czas przechowywania danych jest bardzo krótki.

Jeżeli zależy Ci na szybkim pobieraniu piosenek z serwisu YouTube możesz wykorzystać do tego celu niektóre aplikacje dostępne online, dzięki czemu nie będziesz musiał pobierać dodatkowych programów na swój komputer. Poniżej prezentujemy kilka najlepszych na rynku, a jednocześnie bezpłatnych narzędzi, dzięki którym będziesz mógł pobierać i konwertować wybrane przez Ciebie utwory.

Pierwszy konwerter to serwis YT2MP3 stworzony przez MediaHuman, autora oprogramowania wykorzystywanego do pobierania filmów i muzyki z serwisu YouTube. Jego obsługa jest dziecinie prosta. Na stronie głównej serwisu znajduje się panel, do którego należy wkleić link do utworu, który chcemy pobrać, a następnie zaznaczyć format pliku w jakim utwór ma zostać zapisany. Utwór zostanie zapisany w szybkości 128 kb/s.

Kolejnym świetnym i prostym w obsłudze serwisem  pozwalającym na wyodrębnienie z pliku wideo utworu w kilku formatach jest Convert2MP3. Poza eksportem do MP3 mamy tutaj również możliwość zapisania utworu w formatach AAC, FLAC, OGG, M4A i WMA z maksymalną prędkością 192 kb/s. Obsługa serwisu również nie powinna nikomu przysporzyć problemów. Wchodząc do serwisu na stronie głównej znajduje się panel, do którego należy skopiować adres URL pliku wideo z serwisu YouTube, a następnie zaznaczyć format, w jakim plik ma zostać zapisany, w naszym przypadku jest to oczywiście format MP3. Po przekonwertowaniu nasz utwór jest gotowy do pobrania.

Jeśli zamiast serwisów Online wolisz polegać na tradycyjnym oprogramowaniu to możesz skorzystać z darmowej aplikacji MediaHuman YouTube to MP3 Converter, która działa na systemach operacyjnych takich jak Windows, Mac, OSX oraz Ubuntu. Aby pobrać plik na swój komputer wyszukaj darmowy program za pomocą swojej przeglądarki, a następnie zapisz go na dysku. Otwórz pakiet instalacyjny o nazwie nazwieYouTubeToMP3.exe, zaakceptuj warunki licencyjne, a następnie postępuj zgodnie z zaleceniami instalatora. Jeżeli korzystasz z komputera z systemem Mac otwórz plik dmg, a następnie przeciągnij ikonę programu do folderu ApplicationsOS X.

Po zakończeniu instalacji skopiuj link pliku wideo z serwisu YouTube, wklej w odpowiednie miejsce adres URL znajdujący się w lewym górnym rogu okna głównego programu, a następnie użyj strzałki w prawym górnym rogu. Aby dostosować jakość Twoich plików możesz wykorzystać przekładnię w lewym dolnym rogu. W dostępnym menu wybierz swoje preferencje, a następnie przejdź do karty „wyjście audio”. Upewnij się, że zaznaczono konwersję do pliku MP3 w prędkości pomiędzy 192 kb/s i 320 kb/s. Aby zmieniać folder, w którym mają zostać zapisane utwory w formacie MP3 użyj przycisku wybierz.