loader
Porady i wskazówki

Jak łatwo pobierać z YouTube?

Free YouTube Download to bardzo prosty i zarazem popularny program za którego pomocą będziemy mogli pobrać pojedyncze filmy czy nawet całe playlisty z YouTube.

Free YouTube Download bez żadnych problemów jest w stanie rozpoznać czy film należy do wybranej przez nas kategorii albo czy jest umieszczony na danej playliście.  Pobieranie filmów przez ten program jak i większość narzędzi tego typu umożliwia pobieranie materiałów w określonej przez nas jakości, nawet w HD czy 4K, a także konwersję go do takich formatów jak WMV czy MP4. Umożliwia on dodatkowo tworzenie stworzonego przez nasz szablonu nazw pobieranych przez nas plików oraz importowanie pliku tekstowego w którym znajdować się będzie lista filmów do pobrania.

Jak  używać Free YouTube Download?

1) W oknie naszej przeglądarki internetowej otwieramy materiał z serwisu YouTube który chcemy pobrać.
2) Następnie kopiujemy adres tego filmu do systemowego schowka poprzez zaznaczenie go i następnie kliknięcie prawego przycisku myszy i wybierając kopiuj ( lub używając skrótu Ctrc+C)
3)Uruchamiamy Free YouTube Download i klikamy przycisk wklej
4) W oknie programu powinna pojawić się miniatura filmu który zamierzamy pobrać
5) Klikając na odnośnik możemy określić jakość pobranego pliku. Domyślnie jest HD 720p, co powinno wielu osobom wystarczyć
6) Klikamy przycisk strzałki w dół by pobrać dany film.
7) Rozpocznie się pobranie pliku
8) By obejrzeć pobrany plik wybieramy play. Jeśli zaś chcemy otworzyć folder gdzie jest on zapisany wybieramy opcję „ Pokaż w folderze”

Bezpieczne pobieranie muzyki

Free YouTube Download oferuje także bardzo ciekawą możliwość, która pozwoli nam na pobieranie wielu plików jednocześnie według zdefiniowanej przez nas wcześniej listy. Tutaj przedstawimy wam jak korzystać z tej bardzo wygodnej opcji by zaoszczędzić wasz czas!

1) Najpierw musimy uruchomić dowolny edytor teksu. Może być to systemowy notatnik ale także np. Microsoft Word czy OpenOffice.
2) Tutaj tworzymy listę adresów URL plików wideo, które chcielibyśmy pobrać. Kopiujemy je z naszej przeglądarki internetowej.

UWAGA. Każdy z nich MUSI znajdować się w osobnym wierszu.

Teraz zapisujemy nasz plik w formacie TXT.

3) Uruchamiamy program Free YouTube Download i wchodzimy do menu „Plik”, a następnie wybieramy opcję „Otwórz listę”. Wskazujemy miejsce gdzie zapisaliśmy wcześniej stworzoną listę i wybieramy opcję Otwórz klikając na odpowiedni przycisk.
4) Tutaj możemy przy okazji wybrać w jakim formacie chcemy zapisać nasze pliki. Jeśli chcemy by były w  formacie MP 3 wybieramy z rozwijanej listy „konwersja do formatu MP3 ( jakość oryginalna)”
5) Aby pobrać wszystkie wybrane pliki wybieramy opcję Pobierz.

Jak ustawić szablon nazwy?

1) W oknie programy wybieramy menu Narzędzia i następnie opcje
2) Tutaj należy otworzyć zakładkę „Nazwa pliku”
3) W tym miejscu uzupełniamy odpowiednie pola:
Przedrostek nazwy - tekst, który pojawi się na początku nazwy naszego pliku
Przyrostek nazwy - tekst, który pojawi się jako ostatni
Format nazwy - umieszcza w nazwie dodatkowe informacje, na przykład datę pobrania, tytuł z YouTube lub pseudonim autora.

Znak oddzielający

W taki sposób możemy sprawić żeby każdy pobrany plik zaczynał się wybranym przez nas słowem np. Teledysk,a później znajdowała się nazwa tego filmu znajdująca się w Serwisie YouTube
4) By zatwierdzić klikamy przycisk OK.