loader
Pobieranie z Youtube

5 najlepszych programów do pobierania filmów z YouTube

YouTube jest użytecznym narzędziem do słuchania muzyki i oglądania filmików, ale czasem chcielibyśmy mieć do nich dostęp w momencie, gdy brak nam internetu. W naszym artykule postaramy się przedstawić 5 najlepszych, wybranych przez Komputer Świat programów pozwalających na pobranie tychże multimediów na swój dysk.

4K Video Downloader

4K Video Downloader jest całkowicie darmowym, intuicyjnym i bardzo popularnym narzędziem pozwalającym na pobieranie plików multimedialnych z serwisów takich jak YouTube, czy FB. Korzystanie z niego jest zadaniem banalnie prostym i ogranicza się do wklejeniu do programu linku interesującego nas filmiku. Plik domyślnie zapisuje się w folderze na dysku C, ale w każdym momencie lokalizację tą możemy zmienić.

4K Video Downloader w swoich funkcjonalnościach posiada również tryb inteligentny, który pozwala na pobieranie plików jednym kliknięciem po wcześniejszym, stałym zdefiniowaniu pewnych parametrów. Co więcej, program pozwala na pobranie samego audio, bez warstwy wizualnej oraz jedno czasowe ściąganie całych playlist.

ClipGrab Portable

ClipGrab Portable jest programem wykorzystywanym do pobierania i konwertowanie multimediów z serwisów takich jak YouTube, FB, czy Video. Producent ponadto zapewnia, że oferowanego przez niego narzędzie radzi sobie również z innymi stronami, dzięki funkcji rozpoznawanie plików wideo.

Używanie programu ClipGrab Portable jest zadaniem bardzo prostym. Pierwszym krokiem jest wyszukanie interesującego nas filmiku przez program lub oryginalną stronę. Kolejnym punktem jest zdefiniowanie wszystkich parametrów pobierania i krótki czas oczekiwania, aż nasz plik będzie znajdował się na naszym dysku.

Narzędzia do pobierania plików

JDownloader

JDownloader jest programem Open Source służącym do pobierania multimediów z tak zwanych serwisów hostingowych. Z innych funkcjonalności aplikacji można wymienić pobieranie kilku plików jednocześnie, rozpoznawanie kodów Captcha oraz wbudowaną wyszukiwarkę linków do plików na stronach internetowych.

Podobnie, jak w przypadku poprzednio przedstawionych programów, używanie JDownloader jest banalnie proste. Głównym naszym zadaniem jest wklejenie do okna programu linku interesującego nas pliku lub adresu strony, gdzie te linki się znajdują oraz ustawienie kilku najważniejszych parametrów pobierania. To wszystko, czego potrzebujemy, aby cieszyć się naszym filmikiem na dysku.

youtube-dl 

youtube-dl jest bardzo prostym sposobem na pobieranie filmików z YouTube z wykorzystaniem komend wiersza poleceń dla systemów Windows. Dla ułatwienia jednak producent przygotował również nakładkę graficzną pozwalającą ominąć wpisywanie zawiłych konsolowych formuł.

Używanie, nakładki youtube-dl  nie różni się niczym od opisywanych wcześniej programów i jest również proste oraz również intuicyjne.

WinX YouTube Downloader

WinX YouTube Downloader jest programem pozwalającym pobierać pliki multimedialne z ponad 300 dostępnych w sieci serwisów. Jego używanie jest bardzo proste, a samo narzędzie pozwala na zapisywanie plików w kilku formatach. Jego obsługa, jak łatwo się domyślić, ogranicza się do podania linku filmiku i ustawieniu parametrów pobierania.

Sprawdź też: Strona do sprawdzania kto dzwonił