loader
Konwerter MP3

Konwersja video z Youtube do MP3

Videa umieszczane na Youtube mają oryginalne wersje znanych muzycznych utworów, których nie da się nigdzie kupić. Co zrobić jeśli chcemy samą piosenkę? Wystarczy użyć programów lub serwisów, które powodują zapisanie ścieżki dźwiękowej z filmików do formatu MP3.

ClipConvertec cc - w tym programie, oprócz zapisania muzyki, można w szczegółach dowiedzieć się jakie parametry użyto do stworzenia pliku. Ponadto obsługuje nie tylko MP3 ale i inne rzadziej używane formaty.

HD Downloader - rozwiązanie oryginalne. Wybór jakości i formatów jest węższy, ale ciekawe jest pobieranie. Jedną z opcji jest wskazanie linku do filmiku, albo przed youtube dopisać sing i nacisnąć enter.

Fetch MP3 - oprócz pobrania dźwięku do wyboru jest jakość i ID3. Dodatkowo można wybrać, który moment z video będzie wycięty jako dźwięk.

Media Converter - daje możliwość uzyskania nie tylko ścieżki dźwiękowej ale i video. Zawiera dużo formatów i jest prosty w obsłudze. Minusem jest ograniczenie polegające na maksymalnej ilości 5 plików jakie da się pobrać w czasie trwania pojedynczej sesji

Youtube MP3 - co prawda liczba dostępnych możliwości jest mała, ale ma coś niezwykłego. Wystarczy wskazać adres video i uzyskujemy oryginalny adres służący jako odnośnik do samej ścieżki dźwiękowej jaką można umieścić na stronie internetowej albo forach, na których używa się BB Code.

Obróbka i konwersja audio

Bender Converter - Następna aplikacja działająca online to coś z czego będą z chęcią korzystać fani Futuramy i inni. Video z Youtube da się zapisać do wielu formatów i to wszystko w prosty sposób. Wielkim plusem jest nie występowanie reklam. W przypadku większych wymagań, użytkownicy mogą zakupić dodatkowo płatne opcje.

FVC - Jest to deskopowa aplikacja zwana Freemake Bideo Converter. Nie trzeba płacić żadnych pieniędzy, aby go zakupić, a możliwości jakie daje są bardzo szerokie. Funkcji do zmieniania formatów i charakterystyki multimediów jest bardzo dużo. Do wyboru jest muzyka, video i źródłowe pliki, które znajdują się na dysku naszego komputera lub w internecie. Za pomocą tego programu da się pobierać pliki z różnorakich stron. Muzykę da się zapisać od razu z przeglądarki. Podczas oglądania video da się zapisywać muzykę przy wykorzystywaniu rozszerzeń.

Firefox - Youtube to MP3 - idealne dla użytkowników Firefoksa czyli jednej z przeglądarek. Jeśli zainstalujemy ten dodatek otrzymujemy jeszcze jeden pasek, na którym widnieją 2 funkcje, dzięki którym da się zapisać dźwięk z filmu przy użyciu innej strony.

Chrome - gMovie Get - to opcja dla posiadaczy Chrome. Minus stanowi interfejs w języku obcym, co oznacza, że podczas konwertowania pojawia się nam nowe okno z japońskim alfabetem. Dobrą wiadomością jest łaciński alfabet przy opcji rozszerzonego MP3 - trzeba tylko kliknąć i na pewno będzie działać. Można użyć dodatku, ale nie można mieć pewności, że zadziała.

Opera - Converter TuneTune.net - jeśli używa się przeglądarki Opera powyżej 11 wersji. Gdy oglądamy video i włączymy ikonkę, ukaże się nam strona gdzie da się pobrać dźwięk.